.
<<  Sülüğün Faydaları >>
.

Sülük Tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, İktidarsızlık, Cinsel güç arttırıcı etki (Afrodizyak), Üreme organı rahatsızlıkları ve kısırlık, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı,yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, Meniere Hastalığında ve bazı işitme kayıplarında başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca Ortopedi ve Rekonstrüktif Cerrahi kapsamında, gangren gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır. Son olarak sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle Koruyucu (Preventif) Tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir ki; yılda bir defa yapılan Sülük Tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.

Kısaca; akciğer tedavisinde, baş ağrılarında, migren, boyun ense ve omuz ağrılarında, burkulmalarda,  her türlü çıbanlarda, tromboz, filibit, damar tıkanmalarında, alt bacak toplar damar patlaması, diş eti iltihabında, diz kireçlenmesinde, eklem ağrılarında, göz damarlarının zayıflamasında ve göz tansiyonu, göz bebeğinin bozulması, hemoroid, hormon rahatsızlığı, kalp rahatsızlığı, kalp kapağı iltihabında, kalp damar iltihabında, kalp damar tıkanıklığında, kan pıhtılaşmasında, kan oturmasında, kara ciğer yangısı, kıl dönmesi, kulak çınlaması uğultusu üzengi kemiği deformasyonunda, lif yırtılmasında, mantar hastalığının hepsinde ve özellikle tırnak mantarında, menejit hastalığında, omurga kemiklerinin disklerinde, safra kesesi iltihabında, şeker hastalığı, testis şişmelerinde ve iltihaplanmasında, yalama, zehirli guatır,

Rus bilim adamları, Sülüğün romatizma ve diğer eklem iltihabı hastalıklarının ağrılarını azalttığını açıkladı.

Alman Bild der Wissenschaft dergisinde yayımlanan habere göre, Rusya'daki Kazan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan bilim adamları, 100 hasta üzerinde deney yaptılar. Sülüklerle tedavi edilen hastaların çoğunun eklem ve kas ağrılarının azaldığını belirten bilim adamları, birçok hastanın tedaviden sonra eklemlerini daha rahat hareket ettirebildiğini söylediler. Sülüklerin, bu tür hastalıklara neden iyi geldiğini araştırmaya başlayan bilim adamları, bu hayvanların, yapıştıkları yeri emerken ağrı kesici ve kan inceltici özelliği olan maddeler salgıladığını kaydettiler.

İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre, bir zamanlar kırsal kesimde halkın umudu olan sülükler, yüksek tansiyondan kalp hastalıklarına, yorgunluktan kırışıklara kadar günümüzün hastalıklarını da iyileştiriyor.

Rus bilim adamı Gennady ‘ Yeltsin'in bıçak altına yatması zaman ve para kaybıydı. Ayda üç kez 25 sülük yapıştırılması ve bu tedaviye 6 ay devam edilmesi halinde hiç bir şikayeti kalmazdı. Geçmiş deneyimler gösteriyor ki sülükler kalp ve damar hastalıklarına birebir gelir ' diyor.